Manager Achiziții

ROGOB SRL - una din cele mai mari întreprinderi de produse din carne și mezeluri din Moldova, anunță concurs pentru funcția:

Rogob este în căutarea unei colege/unui coleg pentru a suplini funcţia de Manager Achiziții.

În rolul de Manager Achiziții vei planifica, organiza, coordona și asigura controlul activităților de achiziții (food și non-food), în conformitate cu politicile Companiei.

responsabilitățile tale:

  • evaluarea necesarului lunar de achiziții
  • identificarea și menținerea colaborării cu furnizorii cheie
  • elaborarea cererilor de ofertare, negocierea termenelor și condițiilor comerciale
  • analiza și selectarea ofertelor de preț
  • negocierea și încheierea contractelor de achiziții cu furnizorii de materie primă, produse, servicii, etc…
  • pregatirea, lansarea, administrarea și urmărirea comenzilor de aprovizionare până la recepția finală
  • urmărirea respectării de către furnizori a condițiilor comerciale agreate (inclusiv a costurilor de logistică)
  • întocmirea de Forecast anual și monitorizarea achizițiilor pentru evitarea rupturii de stoc sau suprastocului
  • analiza pieței, monitorizarea evoluției prețurilor și impactul acestora asupra activității Companiei.

ce așteptăm:

  • studii superioare finalizate (economice, gestionarea afacerilor sau similar)
  • experiență managerială de min. 2 ani într-o poziție similară
  • abilități excelente de persuasiune și negociere
  • abilități excelente de organizare a timpului și de prioritizare a sarcinilor
  • capacitatea de a găsi soluții optime și rapide
  • fluență în limbile română, rusă și engleză.

ce oferim:

  • carieră în una dintre cele mai mari companii producătoare din țară
  • remunerare atractivă, bonusuri de performanță
  • mediu de lucru dinamic
  • prânz asigurat de Companie

Dacă te-ai regăsit în cele descrise mai sus, expediază CV-ul la adresa de e-mail: hr@rogob.md și noi avem grijă să te contactăm.

Te așteptăm în echipa Rogob!

E-mail: hr@rogob.md
Telefon: 060 200 961

Alte anunțuri publicate de această companie