Contabil(ă)

Condenaro Accounting
Город: Кишинев
Образование: Университет, институт
Опыт работы: От 1 года
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Contabilul este un membru cheie al echipei noastre financiare, responsabil pentru gestionarea și supravegherea tuturor aspectelor contabile ale companiilor partenere. Acest rol implică realizarea și analiza rapoartelor financiare, asigurarea conformității cu legislația financiară și fiscală și contribuirea la dezvoltarea și implementarea procedurilor contabile eficiente.
Condiții de muncă:

Oportunități de dezvoltare profesională și avansare în carieră
Mediu de lucru dinamic și suportiv
Pachet salarial atractiv cu revizuire regulată
Bonusuri de performanță și de sărbători
Training inițial și perfecționare continuă
Ieșiri de echipă distractive
Locație: Chișinău, str. Gheorghe Asachi
Program de lucru: 8:30-17:30 (full-time)

Responsabilități:

Gestionarea întregului ciclu contabil, inclusiv facturare, plăți, înregistrări și reconciliere conturi
Pregătirea și prezentarea situațiilor financiare periodice (bilanț, cont de profit și pierdere, fluxuri de numerar)
Realizarea de rapoarte contabile precise și la timp pentru management și alte părți interesate
Asigurarea conformității cu reglementările contabile și fiscale în vigoare
Supravegherea și coordonarea activităților contabile zilnice ale echipei
Monitorizarea și analizarea bugetelor și a previziunilor financiare
Realizarea închiderilor contabile lunare, trimestriale și anuale
Consilierea echipei de management în luarea deciziilor financiare strategice
Dezvoltarea și implementarea procedurilor și politicilor contabile pentru a îmbunătăți eficiența și acuratețea proceselor financiare

Profilul candidatului:

Studii superioare în domeniul financiar-contabil sau într-un domeniu similar (în curs sau finalizate)/ cursuri în domeniul contabilității
Experiență de lucru în contabilitate de la 1 an
Cunoștințe solide de contabilitate și fiscalitate
Bune abilități de utilizare a calculatorului, 1C și a Microsoft Office (Word, Excel)
Atenție la detalii și capacitate de a respecta termenele limită
Abilități bune de comunicare și relaționare interpersonală
Capacitatea de a lucra atât independent, cât și în echipă

Dacă, la fel ca noi, ai o pasiune deosebită pentru contabilitate și îți dorești să faci parte dintr-o echipă profesionistă și dedicată, te încurajăm să ne trimiți CV-ul la adresa hr.condenaro@gmail.com.

Așteptăm cu nerăbdare să te cunoaștem! Email: hr.condenaro@gmail.com
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть